antalya , ankara, turkiye, turkey, herşey, herbişey, huzur, rahatlık, yaşam, tatlılık, deko, deco, dekorasyon, tasarım, mak, m.a.k, tercih, iş başvurusu, insan kaynakları, prekast, proje, şartnameler, teknik, interior, hayat, tıkla, 07, 06, merkez
 
 
FALİYETLER / MAK Prekast / GRC
 
Fiber Takviyeli Beton Prekast Dış Cephe İşleri:

GRC:
“Cam Elyaf Takviyeli Beton”, “GRC Glass Fibre Reinforced Concrete” olarak bilinen, üstün teknik özellikleri, çeşitli montaj alternatifleri, hafifliği ve sınırsız tasarım olanakları sunması sebebiyle inşaat sektöründe rakip tanımayan bir malzemedir.

Fiber Takviyeli Beton ürünler, alkali rezistans özel cam fiberin çeşitli kimyasal malzemelerle takviye edilerek hazırlanan özel beton harcı ile Spray ve Premiks yöntemleri ile kalıplara uygulanması sayesinde elde edilen ürünlerdir.

Ürün Hazırlığı: GRC ürünlerin imalatına projede belirtilen detay ve ölçülerde modelin yapılması ile başlanır.

Modeller, yapılacak ürünün ölçü, desen, ebat ve montaj detaylarına göre alçı, ahşap, gaz beton ya da kil kullanılarak hazırlanır. Model hazırlığı tamamlandıktan sonra kalıplama aşamasına geçilir.

Kalıplar modelin desen, ebat ve detaylarına göre polyester, silikon ya da sac malzemeden hazırlanırlar. Hazırlanan kalıplar özel bir malzeme ile yağlanarak döküme hazır hale getirilir.

Ürünleri oluşturan özel harcın hazırlanması ile döküm aşamasına geçilir. Döküm aşaması temel olarak iki ayrı yöntemle yapılmaktadır;


1) Premiks Yöntemi: Hazırlanan harç, kalıplara homojen olarak doldurulur ve prizini almak üzere uygun ortamda beklemeye alınır ve kür merkezine sokularak kalıptan çıkartılır.

2) Spray Yöntemi: Hazırlanan harç, özel pompa istasyonlarına aktarılarak spray tabancaları sayesinde kalıplara püskürtülerek uygulanır. Daha sonrasında prizini almak üzere uygun ortamda beklemeye alınır ve kür merkezine sokularak kalıptan çıkartılır.


Ürünler, montajı yapılacak zeminlere göre demir donatılı sistem ya da galvaniz kutu profilli karkas sistem ile birlikte imal edilirler. Ürünler hazırlandıktan sonra nakledilmek üzere paketlenir.

Montaj: GRC ürünler, montajı yapılacak yüzeylere göre uygun montaj yöntemi belirlenerek kaynaklı, pimli, vidalı ya da yapıştırma şeklinde uygulanırlar. Malzeme ek yerleri 5-10mm derz boşluğu bırakılarak monte edilir ve özel silikonlarla bu boşluklar mastiklenir ve işlem tamamlanır.

Montaj esnasında kullanılan demir/çelik bağlantı elemanları galvaniz ya da iki kat çinko kromaltı antipas ile boyanmış malzemelerdir.

GRC ürünler istenildiğinde dış cephe boyaları ile boyanabilir.
   
Haber & Duyuru
Libya-Tripoli’de Göz Hastanesi inşaatı renovasyon proje, tasarım ve uygulama işlerimiz devam etmektedir..
Libya-Tripoli, VIP Convention Center, proje işlerimiz devam etmektedir.
Tüm Haberler
Tanıtım Kataloğu Teknik Bilgiler Ürün Kataloğu